Češi znají letošní vítěze Mistrovství ČR BMX 2020

21. 09. 2020

Čeští milovníci bikrosu a adrenalinu mají za sebou ten vůbec nejdůležitější víkend v roce! V Benátkách nad Jizerou se totiž 12. a 13. září konalo Mistrovství ČR BMX 2020. Tentokrát se na benátecké dráze, jejíž vznik významně podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO, utkalo o mistrovské tituly více než 400 jezdců, a to celkem ve 22 kategoriích. Společně s tisícovkou fanoušků přijel podpořit závodníky také rodák z Benátek nad Jizerou a legenda českého BMX a MTB, Michal Maroši.


Adrenalinové kousky, při kterých obyčejným smrtelníkům tuhne krev v žilách, a napětí až do samého konce dne. Přesně takové bylo letošní Mistrovství ČR BMX na benátecké dráze, která jako jediná ve střední Evropě dosahuje světových parametrů. A tentokrát šlo opravdu o hodně! V rámci elitních kategorií (Elite/Junior) se totiž závodilo nejen o tradiční tituly mistrů republiky, ale i o body do národního rankingu olympijského hodnocení!  

Jako první byl na řadě sobotní souboj jednotlivců. V juniorské kategorii dívek jej díky skvělému výkonu vyhrála Michaela Hájková. V Elite woman se českou mistryní bez zaváhání stala Eliška Bartůňková. Mezi muži byl souboj o titul velice vyrovnaný a napínavý až do samého konce. V elitní kategorii se finálová jízda nejvíce vydařila  Mikulášovi Nevrklovi, a vynesla ho tak až na ten nejvyšší ze stupňů vítězů. Druhé místo si vyjel dosavadní držitel titulu Mistr České republiky z loňského roku Dominik Topinka. Bronzovou příčku nakonec obsadil Lukáš Mentlík. Juniorskou kategorii suverénně ovládl Matěj Fabisz.


Následující den patřil závodům v kategorii týmů. Nejvíce zazářil 4X Olympus team, a po právu si tak odvezl titul Mistra republiky. Stříbrné umístění získal za obrovského potlesku místních fanoušků domácí tým SC BMX Benátky. Z třetího místa se nakonec radoval Bike Team Vyškov.


Kompletní výsledky: ZDE

Foto: ZDE