Co nás čeká v září na Mladoboleslavsku? Kultura, zdraví i budoucnost.

07. 09. 2021

Na Mladoboleslavsku se i během prázdnin udála spousta akcí. Bohatý (nejen) kulturní program pokračuje
i během měsíce září. Na co všechno se můžete těšit?

 

ZÁŘÍ PRO ZDRAVÍ

V září opět navštíví Mladoboleslavsko Kamion zdraví. Obrovský kamion bude demonstrovat důležitost preventivních prohlídek a přiveze i možnost nechat si zkontrolovat kožní znaménka, podstoupit vyšetření kardiovaskulárních onemocnění nebo konzultaci s fyzioterapeutem.

K dispozici bude také mobilní očkovací centrum, kde se budete moci nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou proti onemocnění COVID-19. To vše bez předchozího objednávání!


Kde všude Kamion zdraví zastaví? 

11. září - Mnichovo Hradiště - 10 -17 hodin, v blízkosti Komunitního centra, ulice Mírová

12. září - Bělá pod Bezdězem, Bělské posvícení - 10 -17 hodin, Masarykovo náměstí

18. září - Mladá Boleslav, Kolo pro život - 9- 17 hodin, Krásná louka


ZDRAVÝM POHYBEM PRO DOBROU VĚC 

Je skvělé, že pomáhat jde i sportem samotným. Jako třeba v projektu Pohybem pro dobrou věc.

V září proběhnou dva virtuální charitativní běhy, díky kterým můžeme opět pomáhat. Běhy jsou sice “virtuální”, ale běhat se bude doopravdy. Virtuální budou v tom, že vaše kilometry můžete naběhat kdekoliv. Stačí si jen stáhnout aplikaci.

Od 13. do 21. září 2021 proběhne benefiční běh ŠAVŠ run 2021. Běh pořádá ŠKODA AUTO Vysoká škola a vznikl ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Mladá Boleslav a Nadačním fondem ŠKODA AUTO. Vaším během přispějete na vzdělávání dětí a mladých lidí se sociálním či zdravotním znevýhodněním. Zapojit se mohou jednotlivci i týmy.

30. září pak celá akce vyvrcholí v kulturním centru Pluhárna. Těšit se můžete na vyhlášení vítězů, štafetu středních škol nebo sportovně edukativní odpoledne. Program a další informace o ŠAVŠ runu najdete na https://www.myteporazime.cz/zavody/savs-run-2021/.


Dalšího benefičního běhu se můžete zúčastnit i v rámci již tradičního TERIBEARu, který startuje 16. září v 10:00 hodin. K běhu se můžete přidat odkudkoliv, stačí si pouze stáhnout aplikaci Strava. Pokud chcete pomoci opuštěným a ohroženým dětem, ale nejste vášniví běžci, můžete se zúčastnit i na kole nebo koloběžce! Další informace najdete na https://teribear.cz.


ZÁŘÍ PRO BUDOUCNOST

Pluhárna se od 20. do 26. září promění v ráj kutilů. Čeká nás totiž další ročník Maker Faire. Letošní ročník se ponese v duchu inovace, kreativity a zručnosti. Během tohoto týdne budou v Pluhárně otevřené veřejné dílny, kde si školáci i veřejnost v rámci různých workshopů vyzkouší svoji zručnost. O víkendu se pak festival rozjede
v plné parádě a vy si budete moci užít a vyzkoušet všemožné vynálezy. Vhodné pro celou rodinu!

Důležité je také vzdělávání. Proto představíme nový studijní stipendijní program, který podporuje studentské pobyty v zahraničí. Studenti mohou dosáhnout až 100% stipendia! Přihlášky budou moci podávat již od 1. října. O detailech vás budeme včas informovat na našich sociálních sítích. Představení programu a zkušenosti bývalých absolventů si můžete poslechnout 30. 9. v 16:00 v Pluhárně.

V plánu jsou také nové kurzy pro všechny trenéry a sportovní pedagogy v Mladé Boleslavi a Vrchlabí. Mají za cíl vrátit děti ke sportu a tento návrat usnadnit i jejich trenérům. Projekt Podej ruku sportu vznikl v návaznosti na útlum dětského sportování, kterého jsme byly svědky v období pandemie. Na jednotlivé workshopy se trenéři a sportovní pedagogové mohou zdarma hlásit do 19. září na www.podejrukusportu.cz. Díky tématickým lekcím tak mohou získat spoustu nových informací od špiček z oboru. Lektory budou např. přední český kardiochirurg Jan Pirk nebo hokejový trenér, kouč a pedagog Marian Jelínek.


KULTURNÍ ZÁŘÍ

A kam zajít za kulturou? Tak například můžete protančit střevíce na akci Salsa Tančírna, poslechnout si koncert Davida Pomahače U Altánu a v Pluhárně zajít na legendární PSH, představení Cirkus TeTy nebo na populární stand-up Na stojáka. Kompletní program Pluhárny najdete na jejich Facebooku.

Dále se můžete nechat provést historií našeho regionu na výstavě Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, kterou je možné navštívit do konce října - a to ve dnech, kdy bude v Pluhárně probíhat jiný program. Výstava vznikla za podpory Nadačního fondu ŠKODA AUTO a Bohemian Heritage Fund na základě výzvy Zapomenuté příběhy. Ty chtějí přiblížit a připomenout zajímavosti, kuriozity, velké i malé příběhy důležité pro porozumění regionu.

8. září se můžete zúčastnit slavnostního zahájení výstavy. Dozvíte se zde o příběhu velicopéda z Bezna, dále třeba kdo byl Josef Procházka, ale i mnoho dalších zajímavých regionálních příběhů.


Byla by škoda sedět doma. Těšíme se na vás!

Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používáme soubory cookie.
Souhlasím