Grantová výzva pro dobrou věc i aktivní životní styl

24. 11. 2020

Ještě před tím, než přijde čas rozloučit se se stávajícím rokem, otevřel Nadační fond ŠKODA AUTO pro spolky, kluby a sdružení Boleslavska novou grantovou výzvu. A už nyní je zřejmé, že půjde o další unikátní projekt. Nadační fond se totiž spojil s programem ŠKOFIT a výsledkem je výzva, která nejen pomůže dobré věci, ale zároveň podpoří aktivní životní styl a chuť podílet se na spoluutváření místa, ve kterém žijeme.


Nadační fond ŠKODA AUTO se rozhodl navázat na předchozí úspěch svého Krizového fondu dalším grantovým programem. Právě Krizový fond ukázal, čemu nyní čelí veřejně prospěšné organizace, a to nejen v našem regionu. Zmírněním negativních dopadů současné pandemie podpora jejich činnosti nekončí. Chceme společně s občany regionu rozhodnout, na jaké další projekty v této oblasti se společně dále zaměřit. Nová výzva cílí na podporu konkrétních projektů zaměřených na zdravotní a sociální péči a také na ochranu dětí a mládeže, osob se zdravotním postižením, seniorů a ochranu zvířat a životního prostředí, které budou mít dopad na mladoboleslavský region. Přihlašování projektů potrvá až do 9. prosince

Velkou novinkou bude tentokrát především aktivní zapojení obyvatel mladoboleslavska do rozhodovacího procesu. Veřejnost ovlivní nejen výběr podpořených organizací, ale dokonce i celkovou výši částky, kterou tyto projekty získají. Nebude to však bez práce. Přihlášeným projektům totiž pomůže zejména pohyb mladoboleslavanů v jednotlivých sportovních výzvách ŠKOFITu. Prostřednictvím mobilní aplikace budou zaznamenány sportovní výkony účastníků ve vybraných aktivitách (chůze, běh či kolo), které se převedou na peníze. Z nich budou následně podpořeny přihlášené projekty. O tom, které projekty podporu získají, se navíc rozhodne prostřednictvím hlasování na facebookové stránce Nové Boleslavsko. Hlasování bude spuštěno společně s vyhlášením sportovních výzev na začátku nového roku.


Pravidla a bližší informace k podávání žádosti do grantové výzvy naleznete ZDE.