Hipoterapeuteční koně mají nový přístřešek

16. 08. 2021

Nadační fond ŠKODA AUTO v rámci grantové výzvy Pohybem pro dobrou věc podpořil výstavbu přístřešku pro koně, který spolku ušetřil nemalé peníze za ustájení koní a péči o ně. O podporu se ale postarali i všichni Mladoboleslavané, kteří se do výzvy zapojili. Každý ušlý kilometr v rámci výzvy byl přeměněn na dvě koruny, a tak se z této podpory stala společná dobročinná akce.

Zakladatelka spolku a terapeutka Veronika Kolaříková ví, že jejich práce je přínosem pro mnoho rodin, zároveň si však uvědomuje, že nejde jen o život dětí, ale i samotných koní. A aby mohla pomáhat a mít radost z pokroků svých pacientů, musí do její práce vložit takřka všechno. I proto jsme rádi, že mnoho z vás, společně s Nadačním fondem ŠKODA AUTO, přispělo na chod hipoterapeutického rehabilitačního centra Equilibro

PRO KOHO JE HIPOTERAPIE A JAK PROBÍHÁ?

Klienti centra Equilibro jsou děti od věku 3 měsíců, i dospělí jedinci. „Většinou rodičům hipoterapii doporučí lékař, pedagog, raná péče nebo např. kamarádka z lázní. Poté zavolají nebo napíši mail, a když mají štěstí, dostanou se na hipoterapii.“, říká Veronika Kolaříková. 

„Na ambulantní hipoterapii máme v průměru 20 klientů. Bohužel většina dětí má onemocnění handicap, ze kterého se nejde vyléčit jako z angíny, takže jejich příznaky přetrvávají a na hipoterapii dochází i několik let. Tím moc nedochází k obměně klientely, někteří klienti jsou s námi od založení spolku. Ale i přesto prošlo mýma rukama několik desítek dětí.“


Hipoterapii spolek Equilibro nabízí formou ambulantní, což znamená 1-2x týdně několik měsíců pravidelného ježdění, nebo formou intenzivních programů, kdy děti s rodiči absolvují hipoterapii 2x denně s odborně určeným postupem.

I přes to, že Veronika svou práci popisuje jako práci na plný úvazek s platem brigádníka, ohlasy, které dostává jsou k nezaplacení. Jsou totiž nejen velmi kladné, ale především viditelné, a to je, podle Veroničiných slov, ta nejlepší odměna. 

VÝZVA STÁLE NEKONČÍ

V rámci výzvy společného programu ŠKOFIT a Nadačního fondu ŠKODA AUTO Pohybem pro dobrou věc na svou podporu čeká ještě sedm dalších projektů. Pokud byste i vy chtěli svým pohybem přispět, máte až do 30. listopadu 2021 možnost zapojit se do této sportovní výzvy

K plné podpoře všech jedenácti přihlášených projektů ještě zbývá zdolat 20 000 km kilometrů z celkových 150 000 km. Pojďte do toho s námi!

Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používáme soubory cookie.
Souhlasím