Jak přilákat děti zpátky ke sportu po koronavirové pauze?

02. 12. 2021

Projekt s názvem Podej ruku sportu se konal v měsících říjnu a listopadu a zúčastnila se ho přes stovka sportovních trenérů a pedagogů!

Lektory byly kapacity z oborů zdraví, sport a výživa. Přednášeli například známý kardiochirurg Jan Pirk, hokejový trenér a kouč Marian Jelínek, výživový poradce Petr Havlíček, fyzioterapeut David Vrbický nebo fotbalový trenér mládeže Dominik Kadlec.

„Přestaňte sledovat média a začněte posilovat své tělo a duši. Buďte pozitivní, sportujte a pohybujte se na vzduchu, jak to jen jde, protože pohyb posílí váš imunitní systém. Vystupte z komfortních zón, nespoléhejte jen na medicínu, ale především sami na sebe,“ takto apelovali na veřejnost všichni odborníci. Z toho bychom se mohli inspirovat všichni.

Projekt měl pozitivní ohlasy jak od pedagogů, tak i od samotných přednášejících. „K účasti mě motivovala především současná situace v naší společnosti. Restrikce spojené s koronavirem vedly k tomu, že se zcela znemožnil zdravý životní styl. A tento projekt považuji za jeden z důležitých faktorů, abychom společnost přivedli zpět k normálnímu životnímu stylu,“ uvedl profesor Pirk.

Za celým projektem stojí Nadační fond Škoda Auto, který se tématům spojeným se zdravím věnuje rád a dlouhodobě. „Pandemická opatření uplynulého roku se nepříznivě odrazila na stavu mnohých

školáků. Ať už se bavíme o obezitě, ztrátě fyzických schopností, ale třeba i psychických problémech. Proto jsme se rozhodli pomoci,“ popsal motivaci k realizaci projektu ředitel fondu Ladislav Kučera. Partnerem akce byla Národní sportovní agentura České republiky a také města Vrchlabí a Kosmonosy.

Další úspěšný a užitečný projekt je tedy za námi. Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na vás opět někdy.