Kultura má zelenou, tak ji pojďme společně nastartovat

10. 12. 2020

Letošní rok není pro českou kulturu moc příznivý, a proto Nadační fond ŠKODA AUTO tentokrát spojil své síly s odborným garantem Bohemian Heritage Fund a dal vzniknout projektu Kultura má zelenou. Kultura nám totiž pomáhá překonat těžké časy, uniknout z reality a odreagovat se, a taky proto bude v příštím roce pro Nadační fond prioritou. 


Nebude to poprvé, co se Nadační fond pouští na kulturní pole. Již v minulém roce začala veřejná sbírka Klavír pro Boleslav, kterou fond pomáhal iniciovat a významně jí také podpořil. Tento projekt byl symbolicky zakončen slavnostním předáním koncertního křídla značky Petrof Monsoon z rukou Spolku přátel umění do rukou města Mladá Boleslav. Záznam ze slavnostního předání, které proběhlo bez účasti diváků, je možné shlédnout ZDE.

Na tento počin nyní navázalo vyhlášení dvou grantových výzev: Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska a Nové vize pro kulturu, které budou otevřené až do prvních měsíců příštího roku a mezi žadatele rozdělí 1,2  milionu korun.

Že neumíte zpívat, tančit ani psát? Nevadí. Grantová výzva Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska je určena pro všechny občany regionu, kteří znají nějaké lokální zajímavé příběhy nebo doma opatrují nějaké zajímavé artefakty nebo fotografie. Cílem jejich sběru je podpořit kolektivní paměť regionu a zasadit se o to, aby nikdy nebyly zapomenuty. Kromě finanční odměny za ten nejlepší „kousek“ se všichni můžou těšit na závěrečnou multimediální výstavu, která tuto výzvu v příštím roce uzavře.

Pro tvořivé duše a umělecké talenty z celé České republiky je pak určen grant Nové vize pro kulturu, který si klade za cíl obnovit živou kulturu na Mladoboleslavsku po koronavirové epidemii a přizpůsobit ji nově nastoleným podmínkám, na které letos nebyla připravena. Přihlásit je možné umělecké dílo, ale třeba i projekt, který pomůže kulturnímu restartu a který bude realizován na Mladoboleslavsku, nebo bude s regionem nějak souviset.


Více informací o obou výzvách se dozvíte zde: ZDE


Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používáme soubory cookie.
Souhlasím