Nadační fond ŠKODA AUTO opět podpoří organizace zasažené pandemií

14. 10. 2020

Stejně jako v jarních měsících i nyní má řada organizací a zdravotnických či vzdělávacích zařízení vlivem pandemie koronaviru značně omezenou či zastavenou činnost. Veřejně prospěšné organizace procházejí mimořádně náročným obdobím, které by nemusely překonat, a právě proto přistoupil Nadační fond ŠKODA AUTO k vyhlášení 2. kola Krizového fondu 2020. Pro zmíněná zařízení a instituce mladoboleslavského regionu je tak připravena podpora v podobě částky přesahující 900 000 Kč.


Koronavirová pandemie v jarních měsících omezila provoz řady institucíVe snaze přispět k překonání negativních dopadů této krize podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO zatím 13 veřejně prospěšných organizací. Situace se v nynějších týdnech nijak nelepší a aby se organizace, které významně napomáhají ke zvládnutí pandemie (nejen) ohroženým skupinám obyvatel, mohly lépe popasovat s novými výzvami a omezeními, rozhodl se Nadační fond ŠKODA AUTO vyhlásit 2. KOLO KRIZOVÉHO FONDU. 

Nadační fond ŠKODA AUTO je dlouhodobě otevřen nápadům a podpoře aktivního života v našem regionu, a tak dává příležitost ucházet se o příspěvek z Krizového fondu organizacím z různých oborů. O podporu mohou zažádat veřejně prospěšné organizace, které působí v mladoboleslavském regionu, a to v oboru zdravotní a sociální péče, ve vzdělávání či v ekologii. Přihlásit se ale mohou také humanitární a charitativní organizace. 

Mezi vybrané organizace plánuje Nadační fond ŠKODA AUTO v podzimních měsících rozdělit částku přesahující 900 000 Kč. Podpora má sloužit zejména k zavádění nových přístupů, technologií, ale i k tomu, aby organizace mohly přizpůsobit své aktivity změněným podmínkám a restrikcím. Minimální výše  příspěvku činí 25 000 Kč, maximální výše příspěvku dosahuje 50 000 Kč. Pokud by se jednalo o mimořádně přínosný projekt, je možné přidělit i podporu, která bude přesahovat uvedený limit.

Přihlásit svůj projekt do Krizového fondu 2020 můžete v první vlně do 30. října, ve druhé vlně do 30. listopadu. Veškeré podklady k žádosti naleznete ZDE