S autem do kina? Žádný problém!

18. 06. 2020

Minulý víkend 12. a 13. června si mohli filmuchtiví diváci z celého mladoboleslavska zdarma užít největší improvizované filmové plátno v České republice. Legendární film Rivalové a nejnovější bondovka Spectre se promítala přímo na budovu nové lakovny, která se tak pro dva večery stala s rozměry 35 x 20 metrů opravdu maximálním filmovým zážitkem.

Autokino, původně americký fenomén, se ukázalo jako ideální řešení: soukromí vlastního vozu a ničím nerušený, vlastnoručně naladěný zvuk. Odpadla ale hlavně nutnost mít během projekce nasazenou roušku a diváci si navíc mohli vychutnat nejen film, ale i občerstvení, které jim stylově servírovala Škoda 1203, coby originální drive-in okénko. Popcorn nebo colu si ale diváci mohli objednat i prostřednictvím SMS. 

Největší kouzlo mělo ale na svědomí místo, kde by podobnou kulturní akci čekal málokdo. A tím byla právě stěna nové lakovny, která byla slavnostně otevřena loni v srpnu a se svými 35 metry a sedmi patry patří mezi největší, nejmodernější a nejekologičtější zařízení svého druhu v Evropě.

Že se akce vydařila, potvrzují i slova Michala Kadery, předsedy správní rady Nadačního fondu:

„Uspořádat autokino s promítáním na stěnu lakovny nás napadlo už v minulosti, kdy jsme při pohledu z oken kanceláře přemýšleli, jak tuto impozantní plochu využít pro mimopracovní aktivity obyvatel regionu. Rozhodnutí o realizaci je důsledkem hygienických opatření v souvislosti s šířením COVID-19. Přestože jsme původní termín museli kvůli nepřízni počasí o týden odložit, jsme rádi, že napodruhé se promítání vydařilo a zájem o něj předčil naše představy.“


Fotogalerie: ZDE