Stále se můžete hlásit do výzvy Zapomenuté příběhy

07. 07. 2022

Oblíbená grantová výzva je tu už podruhé. A možná právě vy máte doma zajímavý artefakt nebo historickou fotografii z našich regionů. Přihlaste se! Výzva je prodloužena až do 31. srpna 2022.

I letos se hledají zajímavé příběhy, které se váží k regionům, kde má společnost ŠKODA AUTO své závody (Boleslavsko, Rychnovsko a Vrchlabsko), a které stojí za to uchovat. Právě tyto „malé dějiny“ vážící se k předmětům, osobnostem, místům a zajímavostem jsou důležité pro porozumění našim regionům. Vzpomínáte z loňského ročníku třeba na dřevěnou krabičku s osobními potřebami praktického lékaře Karla Marka, který zemřel v koncentračním táboře? Nebo třeba na úlomek renesanční kachle z původní podoby zámku ve Zvířeticích?

Loňský ročník grantové výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska vzbudil opravdu velký zájem veřejnosti a zároveň ukázal, že historie regionu je bohatá a i nadále je co objevovat. Především proto byla pro letošní rok tato úspěšná výzva v rámci projektu Kultura má zelenou Nadačním fondem ŠKODA AUTO a Bohemian Heritage Fund znovu vyhlášena.

Nejlepší příběhy budou oceněny i finančně. Výzva bude, stejně jako vloni, zakončena výstavou a webovou prezentací těch nejzajímavějších příběhů. Tak pojďte i vy uchovávat vzácnou místní kulturu, historii a kolektivní paměť regionu!