Úspěšný rok Nadačního fondu ŠKODA AUTO

21. 12. 2020

Je to neuvěřitelné, ale ty nejkrásnější svátky už doslova klepou na dveře a rok 2020 se pomalu blíží do finále. A i když byl letošek v mnoha ohledech netradiční a do našich plánů několikrát doslova „hodil vidle, rozhodně na něj nebudeme vzpomínat jen jako na rok zavřených restaurací a povinných roušek. Co všechno jsme v Nadačním fondu ŠKODA AUTO za těch dvanáct měsíců stihli? 


Kdykoliv nám to epidemiologická situace dovolila, moc rádi jsme se s vámi setkávali na akcích, jako je Festival kultur, ŠKODA Kino na kolech nebo ŠKODA Gaming Day. Vyvrcholením programu pro nás byl víkendový Maker Faire Festival v areálu Pluhárny, na který vás v září dorazilo dokonce přes 2 000!

S dětmi jsme se potkávali napříč regionem v hodinách výuky dopravní bezpečnosti, která se během podzimu přesunula ze tříd ven. I díky novému konceptu jsme tak proškolili na 2 000 dětí v regionu. 

Chybějící přechody, semafory nebo jiná dopravní opatření? Díky vám jsme v rámci kampaně Bezpečný pátek odhalili okolo 600 nebezpečných míst na silnicích v regionu. Na některých zlepšeních už pracujeme a vy zatím můžete další nebezpečné lokality i nadále označovat na naší interaktivní mapě.

Velký ohlas vzbudila dvě kola Krizového fondu, která jsme vyhlásili v reakci na první i druhou vlnu koronavirové epidemie. Podpořili jsme díky nim více než 30 projektů veřejně prospěšných organizací. Směrovat podporu do rukou těch, kteří stojí v první linii a jejichž činnost byla v době pandemie zasažena, pro nás bude vždy prioritou.

A nezapomněli jsme ani na kulturu, a proto jsme spojili síly s odborníky z Bohemian Heritage Fund a dali vzniknout projektu Kultura má zelenou, který v příštím roce pomůže kulturnímu restartu na Mladoboleslavsku.

To, jaké priority si zvolíme pro další rok, můžete ještě stále ovlivnit i vy sami vyplněním jednoduchého dotazníku. Plně si totiž uvědomujeme, že bez vás by to nešlo a nepůjde, a proto děkujeme za podporu a přejeme vám veselé Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2021!