Závodníci BMX předvedli v Benátkách strhující podívanou

20. 08. 2020

Odvážné kousky, jásající fanoušci a atmosféra, která by se dala krájet - tak lze pár slovy popsat víkendovou All Stars Challenge pod taktovkou BMX Benátky. Aby ne, startovní pole nebodovaného závodu v Benátkách nad Jizerou čítalo téměř 400 riderů z celé České republiky i ze zahraničí. Benátecká trať, která svými parametry patří k evropské špičce, tedy přivítala nejen domácí, ale i německé, švýcarské, slovenské či maďarské závodníky. Nová, osm metrů vysoká startovní rampa, jejíž vybudování v letošním roce podpořil Nadační fond ŠKODA AUTO, tak prošla velkou (a úspěšnou) prověrkou.

A jak to celé vlastně dopadlo? V sobotním klání v kategorii Women Junior/Elite zvítězila teprve patnáctiletá talentovaná Sabina Košárková ze Studénky před favorizovanou juniorskou reprezentantkou Michaelou Hájkovou z Olympus Teamu a třetí Michaelou Wantulokovou z Třince. V kategorie Men Junior/Elite zvítězil Adam Hladík z Olymus Teamu před Dominikem Topinkou z Řepského klubu a Mikulášem Nevrklou z Šumperka.  Ceny vítězům pak předal starosta Benátek nad Jizerou Karel Bendl. 

I přes nepříznivou předpověď počasí dopadly víkendové závody na výbornou a přinesly divákům nevšední zážitek a podívanou. Atmosféra navíc všechny přítomné navnadila na blížící se Mistrovství ČR, které se v Benátkách uskuteční již 12. a 13. září.


Fotogalerie: ZDE